Flash Bellek Format Atma

Flash Bellek Format Atma

Flash bellekle bilgisayara format atmayı düşünüyorsanız, bilgisayarınızda sorunlu çalışma süreci başlamış olabilir. Bu işlem bilgisayarınızın hızlanmasına ve sorunsuz çalışmasına sebep olacaktır. Flash bellek format atma işi bilgisayarın sistem dosyalarına girmeyi gerektiren bir iştir. Bu nedenle önce flash belleğe yeni bir işletim sürümü yüklenecek ve ardından bilgisayara flash bellekteki bu işletim sürümü yüklenecektir. Bunun için öncelikle flash belleğin içine işletim sisteminin yüklemesi işleminin yapılması gerekiyor.

Flash Bellek Format Atma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınıza flash bellek format atma işlemi yapmak için flash bellek bilgisayarın USB soket girişine takılır. Bilgisayar açılır ve ardından bilgisayar flaş belleği görür. Başlat tuşuna basılır ve bilgisayarım sekmesi tıklanır. Bu işlem sonrasında Windows 10 seçilir ve flash belleğin içeriğine tüm dizinleriyle birlikte sürüklenir. Böylelikle Windows 10 programı flash belleğin içeriğine taşınacak ve işlem başlayacaktır.

Bu işlem ile flash belleğin içi boşaltılır ve içeriğine Windows 10 yüklenir. Ardından bilgisayar yeniden başlatılır ve başlama sırasında sürekli F2 tuşuna basılır. Bu işlem mavi bir ekran açacaktır. Bu işlem BİOS dosyasını açma işlemidir. BİOS ekranına girildikten sonra boot settings bölümüne tıklanır ve 1st boot device seçeneğinde USB olarak seçilmesi gerekir. Ardından BIOS ayarları kaydedilir. Bilgisayar yeniden başlatılır. Bu işlem sonrasında flash disk otomatik açılır ve Windows 10 yükleme ekranı açılır.

Flash Disk ile Format Atma

Bilgisayara flash disk ile format atmak demek, bilgisayara yeni bir program yüklemek demek anlamına geliyor. Flash bellek format atma işlemi flash bellek içindeki işletim sistemini bilgisayara tanımlamak, bilgisayarın sorunsuz çalışmasını da sağlıyor. Bilgisayarınızda hız ve donma gibi size stres yaratan bir sorun varsa bu işlemi uygulayarak bu problemi yok edebilirsiniz.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir