Telefonda Word Nasıl Kullanılır?

Telefonda Word Nasıl Kullanılır? 

Word programı, bilgisayar ortamında kullanılan ve herkes tarafından sıklıkla tercih edilen bir programdır. Bilgisayarda, bir takım nedenlerden dolayı bu programı kullanamayanlar, bilgisayarı aniden bozulanlar ve her an yanlarında olsun diye telefondan kullanarak yazılarını yazmayı, notlarını almayı ve diğer birçok işlemi yapmayı isteyenler Word programını telefondan kullanır.

Telefondan Word dosyası kullanabilmek için öncelikle yapılması gereken bir takım şeyler vardır. Bunlardan ilki android olan ve içinde yüklü bulunmayan telefonlara Word dosyasını indirmektir. Word dosyası sadece android ve ipod telefonlarda kullanılır. Android telefonlarda bulunan uygulamalar üzerinden Word programı indirildikten sonra kayıt olmak için e posta adresi girilmesi de gerekir. Doğru girilen e posta adresine gelen şifrenin de onaylanması ile Word kullanıcısı olunur.

Telefonda Word Kullanma 

İndirilen programa giriş yapıldıktan sonra açılan ekranda sağ üst köşede bulunan + simgesine tıklayarak çıkan seçeneklerde yapmak istenen işlemin yazıldığı dosyaya tıklayıp dosyanın açılması sağlanır. İlk defa yeni bir belge oluşturacak kişiler boş belge yazan yere tıklayarak yazılarını yazabilirler. Yazı yazma işlemi tamamlandıktan sonra  sağ üst tarafta bulunan üç nokta işareti tıklandığında kaydet veya farklı kaydet seçenekleri seçildikten sonra belge telefon üzerinde istenilen bir bölüme kaydedilir. Not alma, günlük yazma, ana hat oluşturma gibi birçok seçeneğin bulunduğu bu bölümde isteyen yapmak istediği işlemi seçebilir. 

Telefonda Kullanılan Word Dosyası Kullanışlı Mıdır? 

Bilgisayarda kullanılan Word programı ile arasında hiç bir fark bulunmayan ve tamamen aynısı olan bu programın tek farkı telefonda kullanılmasıdır. Tüm özelliklerin aynı olduğu bu program telefonda daha kolay bir şekilde kullanılır çünkü her an her yerde insanların yanında taşıdığı telefonlara, erişim daha kolaydır. 

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir